راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption

راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption

خط روند یک ابزار بسیار کاربردی است که می توانید آن را در پلتفرم Raceoption پیدا کنید. هدف اصلی آن ردیابی حرکات قیمت همراه با روند است. این ابزار یک ویژگی گرافیکی است، که فقط به این معنی است که به طور خودکار ظاهر نمی شود. باید خودتان آن را بکشید. اما هر چقدر هم که در ابتدا دشوار به نظر برسد، با این راهنما، به زودی در استفاده از خط روند تسلط خواهید یافت.

توجه: در اینجا به شما نشان خواهیم داد که چگونه از خط روند هنگام معامله با روند صعودی استفاده کنید، اما در هنگام معامله با روند نزولی تفاوتی ندارد. به سادگی از قوانینی که در اینجا به شما آموزش می دهیم استفاده کنید.

قبلاً اشاره کردیم که هدف از ترسیم خط روند ردیابی تغییرات قیمت است. اما فقط برای روند فعلی اعمال می شود. قرار است در یک روند صعودی، سطوح بالاتر و پایین را به هم متصل کند. هنگامی که از روند نزولی صحبت می شود، طبیعتاً به سطوح پایین تر می پیوندد. حال بیایید اصطلاحات اساسی را توضیح دهیم.

روند صعودی - اصطلاحات اساسی که ممکن است لازم باشد با آنها آشنا باشید.

UPTREND - این اولین مفهومی است که باید درک کرد. در اصل به معنای رشد قیمت است. بازار تحت سلطه گاوهای نر است که در نمودار با تکامل شمع های صعودی بلندتر (رنگ سبز) نشان داده شده است. اوج ها همراه با افزایش قیمت ها بیشتر می شوند. در نمودار زیر می بینید که قله های 2 و 4 به تدریج بالاتر هستند.

راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption
الگوی روند صعودی چگونه شکل می گیرد؟

حرکت اصلاحی - روند صعودی لزوماً به این معنی نیست که فروشندگان فعال نیستند. در واقع، آنها به طور مداوم تلاش می کنند تا قیمت ها را کاهش دهند. و باعث نوسانات قیمت می شود. هنگامی که آنها کنترل بازار را به دست آورند، قیمت ها باید کاهش یابد. و این دقیقا همان چیزی است که ما آن را حرکت اصلاحی می نامیم. اما به زودی خریداران در تصرف بازار خواهند پرید و قیمت ها دوباره افزایش خواهند یافت.

در طرح زیر، حرکت تصحیح بین نقاط 2 و 3 قابل مشاهده است. شماره 2 حرکت را زمانی نشان می دهد که خریداران فعال ترین بخش هستند. با این حال فروشندگان دور از چشم نیستند و قیمت ها را پایین می آورند تا به نقطه 3 برسند. در این مدت خریداران همچنان فعالیت می کنند و در نهایت قیمت دوباره بالا می رود و به نقطه 4 می رسد.

راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption
منطقه تعدیل در یک روند صعودی

همیشه به خاطر داشته باشید که حرکت اصلاحی در هر روند ظاهر می شود. هنگامی که ما یک روند صعودی را مشاهده می کنیم، ممکن است متوجه شمع های نزولی در میان شمع های صعودی شوید. این مناطق اصلاحی سطوح حمایت و مقاومت را در سراسر روند ایجاد می کنند.

نحوه استفاده از خط روند هنگام معامله در پلتفرم Raceoption.

برای استفاده از خط روند باید آن را روی نمودار ترسیم کنید. برای انجام این کار، ابتدا نمودار شمع ژاپنی را باز کنید. شمع های با فاصله 1 دقیقه ای را انتخاب کنید. سپس تابع ابزارهای گرافیکی را زده و خط روند را انتخاب کنید. اکنون می توانید خط روند خود را دقیقاً همانطور که در نمودار زیر انجام دادیم ترسیم کنید.

راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption
روند صعودی USDJPY 1 میلیون

بهترین لحظه برای ورود به معامله در حین استفاده از خط روند در Raceoption کدام لحظه است؟

به نمودار زیر نگاه کنید.

راهنمای تجارت با استفاده از خط روند در Raceoption

روند نشان داده شده در اینجا روند صعودی با قله های مشخص شده به عنوان اعداد 2، 4، 6، 8، و 10 است. همانطور که قبلاً می دانید، اینها نقاط اصلاح هستند. قیمت کمی کاهش می یابد تا یک بار دیگر افزایش یابد. ورود به موقعیت معاملاتی در این سطوح توصیه نمی شود. این مستلزم آن است که شما یک موقعیت فروش وارد کنید، و با این حال، روند صعودی ادامه دارد.

توصیه می شود در نقاط 3، 5، 7 یا 9 زمانی که قیمت به طور قابل توجهی پایین تر است، موقعیت خرید را وارد کنید. به خاطر داشته باشید که این روند احتمالاً در مقطعی در آینده معکوس خواهد شد. موقعیت های معاملاتی شما باید با توسعه روند کوتاه مدت تر باشد. بنابراین اگر موفق به قرار دادن یک موقعیت در نقطه شماره 3 شوید، موقعیت طولانی شما باید برای مدت زمان قابل توجهی طولانی تر از زمانی که در نقاط 5 یا 7 وارد می شوید انجام شود.

استفاده از خطوط روند می تواند برای دستیابی به اهداف شما مفید باشد. رسم آنها بر روی نمودار بسیار ساده است. آنها به شما کمک می کنند تا یک روند واقعی را شناسایی کنید.

ادامه دهید و بلافاصله این ابزار را در حساب آزمایشی Raceoption خود امتحان کنید. پس از کمی تمرین، آماده استفاده از آن با پول واقعی هستید. فقط بسیار مراقب باشید، زیرا هیچ تضمینی در تجارت وجود ندارد. به یاد داشته باشید، خوشحال می‌شویم از شما بشنویم، چه در راه با موانعی برخورد کردید یا فوراً به آن رسیدید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!