نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option

نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option


جلوی ضرر را بگیرید و سود ببرید

مدیریت توقف ضرر و سود (SL/TP) یکی از مهمترین مفاهیم فارکس است. درک عمیق اصول و مکانیک اساسی برای تجارت حرفه ای FX ضروری است.

Stop-loss سفارشی است که شما به کارگزار فارکس خود ارسال می کنید تا موقعیت به طور خودکار بسته شود. Take-profit تقریباً به همین شکل عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد وقتی به یک سطح قیمتی خاص رسیدید، سود خود را قفل کنید. بنابراین، SL/TP برای خروج از بازار استفاده می شود. ترجیحاً به روش درست و در لحظه مناسب. چندین استراتژی وجود دارد که فرآیند تصمیم گیری را سخت تر می کند، اما فرصت های بیشتری را برای معامله گر فراهم می کند.
نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option
منوی سفارشی سازی SL/TP در گوشه سمت راست بالا قابل دسترسی است


باز کردن دستورهای توقف ضرر

استاپ ضرر چیست و چرا کسی باید از آن در معاملات استفاده کند؟ با باز کردن یک دستور توقف ضرر، میزان پولی را که می‌خواهید در مورد هر معامله خاص ریسک کنید، تعیین می‌کنید.
نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option
پلت فرم معاملاتی IQ Option مبلغ مذکور را به عنوان درصدی از سرمایه گذاری اولیه شما محاسبه می کند.

قطع ضرر در لحظه مناسب مهارتی است که همه معامله گران باید دیر یا زود یاد بگیرند اگر بخواهند به درجه خاصی از موفقیت برسند. معامله گران حرفه ای بر این باورند که عاقلانه است که استاپ ضرر را با شرایط بازار تنظیم کنید، نه تنها با مقدار پولی که آماده قربانی کردن هستید. در نظر گرفتن تحلیل تکنیکال نیز می تواند عملی باشد. و به یاد داشته باشید، اکثر معامله گران موافق هستند: دانستن زمان خروج از تجارت حتی قبل از باز کردن یک موقعیت بسیار مهم است.

سه راه اصلی برای تعیین نقاط توقف ضرر بهینه وجود دارد:

1 درصد توقف. موقعیت توقف ضرر را بر اساس میزان سرمایه ای که می خواهید در هر لحظه خاص ریسک کنید، تعیین کنید. استاپ ضرر در این مورد به شدت به سرمایه کل شما و مقدار پول سرمایه گذاری شده بستگی دارد. به یاد داشته باشید که کارشناسان از تخصیص بیش از 2٪ از سرمایه تجاری خود به یک معامله حمایت می کنند.

2 نمودار توقف.این روش بیشتر از روش های دیگر تحلیل تکنیکال است. به نظر می رسد، سطوح حمایت و مقاومت نیز می توانند به ما در تعیین نقاط بهینه SL/TP کمک کنند. تنظیم توقف ضرر فراتر از سطوح حمایت/مقاومت یکی از راه‌های انجام آن است. زمانی که بازار فراتر از این حوزه ها معامله می کند، این احتمال وجود دارد که روند علیه شما ادامه یابد. زمان آن فرا رسیده است که آنچه از سرمایه گذاری شما باقی مانده است را بردارید.

3 توقف نوسان. نوسانات چیزی است که معامله گران نمی خواهند از دست بدهند. می تواند از دارایی به دارایی به طور چشمگیری متفاوت باشد، بنابراین تأثیر فوق العاده ای بر نتایج تجارت می گذارد. دانستن اینکه یک جفت ارز یا یک سهم چقدر می تواند حرکت کند کمک زیادی به تعیین نقاط توقف ضرر بهینه می کند. دارایی های فرار ممکن است به تحمل ریسک بالاتر و در نتیجه سطوح توقف ضرر بیشتری نیاز داشته باشند.
نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option
باندهای بولینگر شاخصی است که برای تخمین نوسانات بازار استفاده

می شود. ممکن است ایده خوبی باشد که سیستم SL/TP خود را با ترکیب رویکردهای مختلف شکل دهید. این باید بر اساس استراتژی معاملاتی شما و شرایط بازار باشد.

با استفاده از SL/TP، تعهدی را نمی پذیرید که تا رسیدن به سطح قیمت از پیش تعیین شده صبر کنید. در صورتی که بازار عملکرد نامطلوب قیمتی را نشان دهد، می توانید معامله را ببندید. اما در عین حال اجازه ندهید که احساسات شما دخالت کنند. آیا تا به حال توجه کرده اید که تجارت هیجانی چقدر می تواند ویرانگر باشد؟ همین اتفاق می افتد زمانی که شما یک دستور توقف ضرر می دهید و به استراتژی معاملاتی خود زمان کافی برای اعتبارسنجی خود نمی دهید.

توقف ضرر صرفاً نقطه خروج نیست، توقف ضرر خوب قرار است به «نقطه باطل» ایده تجاری فعلی شما تبدیل شود. به عبارت دیگر، باید ثابت کند استراتژی انتخاب شده کار نمی کند. در غیر این صورت ممکن است ایده خوبی باشد که صبر کنید.


گشایش سفارش های برداشت سود

Stop-loss و take-profit تقریباً یکسان عمل می کنند، اما سطوح آنها متفاوت است. سیگنال‌های توقف ضرر به منظور به حداقل رساندن هزینه‌های یک معامله ناموفق هستند، در حالی که سفارش‌های سود بردار فرصتی را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند تا در اوج معامله پول را دریافت کنند.

کسب سود در زمان مناسب به اندازه تنظیم سیگنال های توقف ضرر بهینه مهم است. بازار همیشه در نوسان است و آنچه روند مثبت به نظر می رسد می تواند در عرض چند ثانیه به رکود تبدیل شود. برخی می گویند همیشه بهتر است اکنون پرداخت های محترمانه دریافت کنید تا اینکه منتظر بمانید و ریسک از دست دادن پرداخت های بالقوه خود را بگیرید. توجه داشته باشید که نگذارید پرداخت شما به اندازه کافی افزایش یابد و معامله پیش از موعد بسته شود نیز خوب نیست، زیرا بخشی از پرداخت بالقوه را از بین می برد. انتظار برای مدت طولانی می تواند به همان اندازه مضر باشد.

هنر سفارش‌های انتفاعی این است که لحظه مناسب را انتخاب کنید و معامله را درست قبل از اینکه روند معکوس شود، ببندید. ابزارهای تحلیل فنی ممکن است کمک بزرگی در تعیین نقاط معکوس کنند. شما می توانید بین باندهای بولینگر، شاخص قدرت نسبی یا شاخص جهت دار متوسط ​​انتخاب کنید. این شاخص ها برای اهداف مدیریت SL/TP بهترین کار را دارند.
نحوه استفاده از Stop Loss و Take Profit در IQ Option
RSI می تواند به تعیین موقعیت های سود بهینه کمک کند.

معامله گران خاص ممکن است استفاده از نسبت ریسک/پاداش 1:2 را توصیه کنند. در چنین حالتی، حتی اگر تعداد ضررها با تعداد معاملات موفق برابر باشد، باز هم در بلندمدت سود خواهید داشت. یافتن یک نسبت ریسک/پاداش بهینه را در نظر بگیرید، که با استراتژی شخصی شما مطابقت داشته باشد و به یاد داشته باشید که هیچ قانون جهانی وجود ندارد که برای هر دارایی و هر معامله‌گری مناسب باشد.


چیز هایی برای به یاد آوردن

به خاطر داشته باشید که SL/TP ابزار دیگری در سبد معاملاتی غنی شماست. مهارت های معاملاتی محدود به استفاده صحیح از اندیکاتورها و دستورات توقف ضرر/برداشتن سود نیست. اجازه ندهید هیچ سیستم خودکاری برای شما معامله کند. برای اینکه کنترل بهتری بر معاملات و احساسات خود داشته باشید، به جای آن به آن تکیه کنید. یادگیری اصول اولیه سفارشات SL/TP ممکن است کمی طول بکشد، اما وقتی این کار انجام شد، یک مهارت تجاری دیگر برای شما باقی می‌ماند.
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!